VIŠE CVIJEĆA, MANJE SMEĆA

naslovPovodom ovogodišnjeg Dana planeta Zemlje cilj u provođenju aktivnosti u skupini Smješkići bio je jačanje svijesti o pravilnom odnosu prema prirodnom okolišu i zaštiti prirode.

Između lepeze pozitivnih djelovanja spram naše planete odabrali smo temu smanjenja otpada uz slogan Više cvijeća, manje smeća. Smješkići su izradili mnogo procvjetalog drveća pomoću otisaka tempera i zaštitnog papira za umatanje pošiljki. Mnogo raznobojnog cvijeća upotpunili smo bojanjem tulipana pastelama, a samo po jedan spremnik za smeće izradili smo od kartonskih kutija.

Tako smo naglasili važnost očuvanja prirodnih resursa planeta čija je potreba prvi puta naglašena i obilježena 22. travnja 1970. te tako planeta Zemlja slavi svoj 51. rođendan, a Smješkići su joj čestitali i prigodno izrađenim plakatom. 

Odgojiteljice Katica i Jasna

© 2016 Dječji vrtić Bubamara. Sva prava pridržana. Designed by Georg